Receta/ Çokollatë e ngrohtë me Nutella

Përbërësit:

Qumësht 400ml

3 lugë x 20 ml Nutella

esencë vanilje

pana e rrahur

60g çokollatë e zezë

Përgatitja:

Shkrihet çokollatë e errët në një enë mbi avull. Përziejmë qumështin, nutellan dhe esencën e vaniljes në një enë derisa përbërësit të jenë bashkuar.

Gjithë këtë masë e ndajmë në disa gota. Më pas shtojmë panën e rrahur dhe në fund shtojmë dhe çokollatën e shkrirë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU