Receta 2 minutëshe: Wrap vegjetarian

Kjo eshte nga ato recetat qe ti jepni drejtim kur po vdisni per te ngrene dhe skeni ca te beni.

Ju duhen:

  • Wraps te thjeshta qe I gjeni neper cdo supermarket. Une zgjedh ato qe jane te medhaja.
  • Domate, kastraveca, speca, qepe
  • Djath I bardhe
  • Rigon, kripe, piper
  • Vaj ulliri

Pergatitja:

  1. Ne nje tigan te madh, vendosni wrap-in te qe nxehet. Lyejeni pak me vaj ulliri para se ta vendosni ne zjarr.
  2. Sapo te jete gati, shtroni djathin, qepet, domatet, kastravecin dhe marinojeni me kripe, piper, shume rigon dhe vaj ulliri.
  3. Kaq ishte, GATI.

Intesifkoni shijen dhe freskine duke e shoqeruar me nje Coca-Cola.

/b.d

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU