Reali kërkon Alcantaran, mesfushorin e Bayern

Ende pa përfunduar sezonin në La Liga dhe Ligën e Kampionëve, Real Madridi ka filluar të mendojë për transferimet që do t’i realizojë në afatin kalimtarë të verës.Në listën e madrilenëve, është edhe mesfushori spanjoll i Bayernit, Thiago Alcantara.

Calciomercato shkruan se presidenti i Real Madridit, Florentino Perez dëshiron ta transferoj një ‘Santiago Bernabeu’ Alcantaran, transmeton KTV. Përveç Realit, janë edhe dy skuadrat e mëdha që e kërkojnë spanjollin.

Bëhet fjalë për Barcelonën dhe Manchester Cityn, por raportohet se drejtuesit e Bayernit janë të gatshëm ti ofrojnë kontratë të re Alcantaras duke e bërë më të paguarin në skuadër, vetëm e vetëm që ai të mos largohet, përgatiti Koha. (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU