Reali ka plan B nëse nuk transferon De Gean, shikon Oblak

Real Madridi pritet të bëjë transferime të mëdha në afatin kalimtar të verës. Një pikë ku pritet të përforcohet klubi mbretëror është edhe portieri.

Madrilenët synojnë që në “Santiago Bernabeu” ta sjellin portierin e Manchester Unitedit, David De Gea, por në rast se dështojnë të transferojnë portierin spanjoll, mbretërit e kanë opsionin tjetër, transmeton KTV.

Mediat në Spanjë raportojnë se “Los Blancos” do të tentojnë blerjen e portierit të Atletico Madridit, Oblak. Oblak ka shkëlqyer me paraqitjet e tij në Vicente Calderon dhe ka rënë në sy të drejtuesve të Realit. (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU