Rama në “Real Story” për krisjen me Metën, Dakon, Kacifas etj…

Kryeministri Edi Rama rikthehet sonte në Real Story përballe gazetarit Sokol Balla. Kreu I qeverisë do t’iu përgjigjet të gjitha cështjeve më të rëndësishme të ditës. Ai do të sqarojë konfliktin institucional me presidentin Meta për mosdekretimin e Sëndër Lleshit në krye të ministrisë së brendshme e po ashtu do të sqarojë edhe dilemen nëse do ti rikërkojë apo jo presidentit dekretimin e Lleshit si minister. Por Rama do të flasë edhe për shumë cështje të tjera, nga akuzat e opozitës për disa nga zyrtarët më të lartë të PS në nivel qëndror dhe lokal e deri tek cështja e ditës, vrasja e Konstandinos Kacifa nga forcat RENEA. Përballë Ramës në studionin e Real Story do të jenë edhe analistë, për ta bërë këtë diskutim në studio edhe me interaktiv.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU