Rama batuta te kryesia e Kuvendit: Ju lutem mos na bllokoni rrugën

“Ju lutem mos na e bllokoni rrugën, se boll i kemi ata që na e bllokojnë ata”.

Ky ishte prononcimi i shkurtër i kryeminsitrit Edi Rama pas takimit me kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta, në ambientet e kryesisë së Kuvendit.

Batuta e kreut të qeverisë ka qenë për qëndrimin e opozitës të cilët prej 67 ditësh kanë bojkotuar punimet e Kuvendit dhe kanë nisur një protestë përpara Kryemnistrisë, shkruan Report TV.

Më herët Rama dhe Meta takuan negociatorët e BE, David McAllister dhe Knut Fleckenstein.  /b.d

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU