Qeverisja me një ‘timon’, Gramoz Ruçi propozohet nga Rama kryetar Kuvendi

Pas fitores në zgjedhjet e 25 qershorit në Partinë Socialiste kanë nisur edhe caktimet për funksionet e rëndësishme që do të marrin deputetët e kësaj partie.

Kështu, mësohet se vetë kryeministri Rama ka propozuar Gramoz Ruçin si kryetar të Kuvendit.

Këtë post për momentin e mban  Ilir Meta, por ky i fundit është zgjedhur president dhe do ta lërë dëtyrën e kryetarit të parlamentit me 24 korrik kur do të betohet si president./Tema

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU