Protesta e opozitës, autobuzë nga rrethet, Tirana indiferente

Sipas selise se PD dhe LSI protestues te shumte janë nisur nga rrethe të ndryshme të vendit, nga veriu në jug drejt Tiranes ne pergjigje te thirrjes se PD dhe LSI per proteste kunder qeverise “Rama”. Selite raportojne se nga qarku Dibër janë nisur drejt Tiranës rreth 2500 persona e po kaq edhe nga Shkodra. Ndërkaq nga Gjirokastra mësohet se janë nisur 4 autobusë me rreth 400 persona pa llogaritur mjetet private. Nga Saranda rreth 200 persona dhe 100 nga Delvina. Nderkohe qe nga Korça janë nisur rreth 2100 protestues të PD dhe 700 nga LSI. Rreth 2000 protestues janë nisur edhe nga Lezha. Raportimet nga Fieri flasin për rreth 3000 simpatizantë dhe qytetarë fierakë që janë nisur drejt Tiranës në protesetë. Nderkohe ne Tirane paraqitet nje situate normale dhe pa ndonje indikacion. Duket se Tirana vijon traditen e saj indiferences.

ma.me

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU