Pronat dhe vettingu, Etilda Gjonaj sonte në ‘RealStory’

Grabitja e pronave në bregdet dhe ndezja e motorëve të vettingut do jenë dy nga temat kryesorë që do të trajtohen sonte në emisionin “RealStory” të Sokol Ballës në Vizion+

E ftuar do të jetë ministrja e Drejtësisë Etilda Gjoni, e cila do të japë më shumë detaje për vendimin e qeverisë për pezullimin e regjistrimit të titujve të pronësisë në bregdet, por edhe për pritshmëritë për procesin e vettingut, që ka ‘prerë edhe kokën’ e gjyqtarit të parë tashmë

Në një dalje sot për mediat, Gjonaj deklaroi se reforma e pronës ka nisur tashmë,  teksa shtoi se pezullimi i regjistrimit të titujve të pronësisë në bregdet është një masë e përkohshme.

javanews/a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU