Produktet që mbajnë larg rrudhat dhe thinjat

Nëse keni frikë nga plakja duhet të dini se cilat janë produktet ushqimore që duhe të konsumoni në mënyrë që ta larg sa më gjatë atë.

Rrudhat dhe thinjat janë shenjat që na e japin këtë frikë.

Ja çfarë duhet të konsumoni që rrudhat dhe thinjat ti mbani larg sa më gjatë:

Arrat: Konsumimi i tyre është gjëja e duhur për shëndetin. Arrat reduktojnë rrezikun e kancerit, sëmundjeve të zemrës dhe janë të rëndësishme edhe për plakjen.

Karrotat: Pastrojnë lëkurën dhe reduktojnë mundësinë për rrudha. Mos i ndani.

Sardelet: Acidet yndyrore Omega-3 që gjenden te sardelet ju bëjnë më jetëgjatë dhe mbajnë larg plakjen.

Shega: Farat e kuqe të vogla, ju bëjnë më jetëgjatë, largojnë mikrobet nga zorrët, dhe ju mbrojnë shëndetin.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU