Porsche 911 Turbo S… Ninja (FOTO)

Kur bëhet fjalë për disqe të veturave, Forgiato është njëra ndër kompanitë më të mira në këtë biznes.

Ky set i rrotave i vendosur në këtë Porsche 911 Turbo S quhet Forgiato 2.0 Elicia-ECX dhe vjen në ngjyra të ndryshme, transmeton Express. Në këtë rast është përdorur ngjyrë e kuqe e cila përshtatet me vijat të cilat përshkojnë këtë vetura nga para dhe pas saj.

Kjo është një Porsche 911 modeli para-facelift i cili vjen me 560PS dhe 700Nm torkë. Përshpejtimin nga 0-100 km/h e arrin për 3.2 sekonda, shkruan express.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU