Përvjetori i martesës, Big Basta shkruan poezi për Vesën

Sot cifti i famshëm Big Basta dhe Vesa Luma festojnë përvjetorin e parë të martesës së tyre.

Sigurisht që në këtë ditë të rëndësishme nuk mund të mungonin mesazhet e çiftit ndaj njëri-tjetrit.

big-dasmaVesa ka postuar foto dhe video nga moment i dasmës, të realizuar një vit më parë.

Por Big Basta ka surprizuar të gjithë më poezinë dedikuar këngëtares nga Kosova:

Një vit më parë në një ditë të çmuar
Ne bëmë betimin me fjalët “Po! Dua!”
Dhuratë nga Zoti, simbol mirësie,
Me dhe trashëgimtarin e kësaj mbretërie.
Dhe sot, një festë tjetër përkoi për fat.
Nuk është rastësi, por shenjë në fakt.
Më bën të ndihem i plotë, i mbushur me frymë
Prandaj edhe 1000 jetë, do të dua të jem me ty.
Të dua @vesaluma.

shqiptarja.com/d.i.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU