FOTO/ Përplasja fatale, humb jetën në aksident shqiptari në Itali

Humb jetën në Itali kamionisti shqiptar, 48-vjeçar, por rezident në Gjermani.

Mediat italiane raportojnë se shqiptari ka humbur jetën në një aksident të rëndë në autostradën A22 në Brennero të Italisë.

Aksidenti ndodhi mëngjesin e sotem, rreth orës 7:30, pas një përplasjeje mjetesh të rënda.

Në vend shkuan me urgjence dy ambulanca dhe një helikopter, por për shqiptarin ishte gjithcka e kotë, pasi ai kishte vdekur në vend.

a.ç

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU