ORA 17.00/ Kryeministri do bëjë publik qëndrimin për qeverinë teknike, LSI-në dhe Nishanin

Kryeministri Edi Rama ka sot daljen publike në orën 17:00 ku pritet të shprehet rreth ofertave për qeveri teknike dhe shanseve për t’u futur në zgjedhje pa opozitën. Kryeministri Rama i ka ikur këtij debati për disa kohë duke ruajti dhe një lloj diskreconi për bisedimet e tij me parterin ne qeveri Ilir Meta. Ai do të flasë një orë para Presidentit, Nishani, i cili ka paralajmëruar jo zyrtarisht mosdekretimin e Fatmir Xhafës si ministër, vendim që do ta rëndojë krizën politike në vend. Qëndrimi i kryeministrit rreth qeverise teknike dhe futjes në zgjedhje pa opozitën, si dhe shanset për koalicion me Metën, do te jenë vendimtare për dinamikën e zgjidhjes së krizës.
ma.me

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU