Nisin makinacionet, 4 deputetë të PD kalojnë te Mediu

Katër deputetë të PD-së do të regjistrohen si deputetë të Partisë Republikane në Kuvend, në mënyrë që kjo parti të krijojë grup parlamentar.

Sipas rregullores duhen 7 deputetë që të krijohet një grupim parlamentar. “Panorama” mëson se deri më tani, deputetë të PD-së që kalojnë te PR-ja janë: Nadire Meçorapaj, Fatbardha Kadiu, Isuf Çela dhe Hekuran Hoxhalli. Gjithashtu, në grup do të jenë edhe Fatmir Mediu me Dashamir Shehin, mirëpo ende nuk është zbuluar emri i shtatë, që përflitet si Vangjel Dule. /b.d

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU