Nëna e Arta Markut pjesëmarrëse në protestat e PD, po sot…?!

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, donin t’i vinin “flakën” sot Kuvendit, pët të penguar zgjedhjen e kryeprokurores së re, Arta Marku.

Shumë media e kanë lidhur këto ditë emrin e saj, me Partinë Socialiste.

Por, si është e vërteta?

Në fakt, Arta Marku është e lidhur familjarisht me Partinë Demokratike.

Marku është vajzë nga Fushë Arrëzi dhe gjithë qyteti e di që familja e saj, është e lidhur fort me Partinë Demokratike.

Madje, burime të gazetës TemA thonë se mamaja e saj nuk lë protestë të PD-së pa marrë pjesë.

Ajo që nuk dihet, është fakti nëse ka qenë prezente në protestën e kësaj të hëne, kundër zgjedhje të së bijës në krye të Prokurorisë!(TemA)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU