Ndrenika tjetër mesazh Veliajt: Xhamia dhe Kisha e shqiptarëve është teatri

Aktori i madh Robert Ndrenika i ka përcjellë për të disatën herë mesazh kryebashkiakut të Tiranës Erjon Veliaj mbi çështjen e Teatrit Kombëtar.

Pasi ka parë Veliajn që viziton xhaminë e re, Ndrenika i rikujton Veliajt se Xhamia dhe Kisha e shqiptarëve është teatri.

“Zoti Erjon Veliaj, Kryebashkiak i Tiranës. U gëzova shumë sot tek ju pashë duke vizituar xhaminë e re që po ndërtohet me sukses në Tiranë.

Me këtë rast dua t’iu RIKUJTOJ se Xhamia dhe Kisha e shqiptarëve është TEATRI!”, shkruan Ndrenika në postimin e tij në Facebook.

a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU