Ndarja e çmimeve në MTV European Music Awards, triumfon Camilla Cabello

Camila Cabello ka qenë triumfuesja e mbrëmjes së kaluar në dorëzimin e çmimeve të MTV European Music Awards 2018. Ajo mori 4 çmime nga 6 nominime, përfshirë ato për Këngën më të Mirë dhe Artistin më të Mirë, por edhe për çmimin e karrierës së Janet Jackson.

Cabello u ndoq më pas nga Rosalia, Nicki Minaj dhe Hailee Steinfield. Nderi i hapjes së shfaqjes në Qendrën e Ekspozitës iu dha Nicki Minaj së bashku me grupin anglez “Little Mix”, bartës i luftës kundër paragjykimeve ndaj grave. Minaj mori dy çmime Best Look dhe Best Hip Hop.

Protagoniste e shfaqjes ishte Janet Jackson, e cila u nderua me çmim për karrierën e saj të gjatë 40 vjeçare. Fituesja e Global Icon Award, ishte ndër artistet më të mirënjohura dhe për të falënderuar audiencën, solli një përmbledhje të disa prej hiteve të saj: “Made For Now”, “All For You” dhe “Rhythm Nation”.

Ndërsa këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa u nderua me “Best Pop” dhe këngëtarja italiane Annalisa u vlerësua si Best Italian Act. Bebe Rexha u ngjit në skenë me 100 balerinë dhe një vaskë, gjatë interpretimit të këngës së saj “I’m a mess”.

Lista e plotë e çmimeve për MTV/EMA 2018:

Artisti më i mirë: Camila Cabello

Videoja më e mirë: Camila Cabello — “Havana” ft. Young Thug

Kënga më e mirë: Camila Cabello — “Havana” ft. Young Thug

Kënga POP më e mirë: Dua Lipa

Artisti i ri më i mirë: Cardi B

Grupi më i mirë: BTS

Pamja më e mirtë: Nicki Minaj

Artisti më i mirë HIP-HOP: Nicki Minaj

Live më i mirë: Shawn Mendes

Kënga rock më e mirë: 5 Seconds Of Summer

Kënga më e mirë alternative: Panic! At The Disco

Artisti më i mirë elektronik: Marshmello

Artisti me numrin më të lartë të fansave: BTS

Skenikja më e mirë: Alessia Cara — MTV Spotlight @ Hyperplay, Singapore 2018

‘Pushi’më i mirë: Grace VanderWaal (December 2017)

Volumi më i mirë: Camila Cabello

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU