Ndahet nga jeta ish-ministri gjerman, Guido Westerwelle

Ish-ministri i Jashtëm i Gjermanisë është ndarë sot nga jeta në moshën 54-vjeçare. Lajmi konfirmohet nga agjencitë e huaja, sipas së cilave Guido Westerwelle ka humbur jetën pas një beteje të gjatë me leuçeminë.

Ai ishte i diplomuar në Bon dhe në Hagë. Westerwelle drejtoi diplomacinë gjermanë në kabinetin e Merkel nga viti 2009 deri në fund të 2013.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU