Muhamed Veliu: Po deputeti i opozitës, shok me Bimin, kur do arrestohet?

“Ibrahim Hoxha u arrestua. Po “sekseri” tjeter, nje deputet i famshem i opozites, mik i Bimit, kur do te arrestohet?”

Kështu shkruan gazetari Muhamed Veliu. Sipas tij, deputeti demokrat ka ndërhyrë si sekser në procesin gjyqësor që ai ka pasur kundër portalit Lapsi.al

“Gjyqtari Ibrahim Hoxha nje tjeter simbol i korrupsionit ne gjyqesor provoi frohtesine e prangave te policise se shtetit. Prokurorit te ceshtjes dua ti sjell ne venendje nje fakt. Nese e kane patur ne pergjim Hoxhen 6 muajt e fundit le te shikojne me vemendje se me cilin deputet te opozites ka biseduar ne telefon dhe eshte takuar kur po gjykonte rastin tim kundra kalemxhinjve. Ky deputet beri ate qe di ta bej me mire sekserin ne nje kohe kur cirret se ulerituri duke na bere moral per reformen ne drejtesi”, shkruan më tej Veliu.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU