Meta uron partinë e tij të parë: PS, forcë politike me shumë rëndësi

Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë sot një mesazh urimi për drejtuesit dhe anëtarët e Partisë Socialiste.

Me rastin e 27-vjetorit të themelimit, Meta i uron partisë më të madhe në vend më shumë suksese në përmbushjen e përgjegjësive.

Ilir Meta ka qenë kryetar i FRESSH, ish-kryeministër i Partisë Socialiste dhe së fundmi President i zgjedhur me votat e PS.

Ai u larguar në vitin 2004 nga kjo forcë politike, duke krijuar me një grup mbështetësish Lëvizjen Socialiste për Integrim. /javanews/b.d

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU