Mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare, Rama e Xhafaj në Presidencë

Pak minuta më parë mësohet se është mbledhur këshilli i Siogurisë Kombëtare në Presidencë. të pranishëm në këtë mbledhje është edhe Kryeministri Edi Rama dhe Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj. Takimi për mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare eshte lenë në axhende dy javë më parë.

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Sigurisë marrin pjesë:

Presidenti – Ilir Meta

Kryeministri – Edi Rama

Kryeparlamentari – Gramoz Ruçi

Kreu i SHISH – Helidon Bendo

Kryeprokurori – Arta Marku

Kryetari i komisionit të Sigurisë – Ulsi Manja

Ministri i Brendshëm – Fatmir Xhafaj

Ministri i Drejtësisë – Etilda Gjonaj

Ministrja e Mbrojtjes – Olta Xhaçka

Ministri i Ekonomisë dhe Financave – Arben Ahmetaj

Ministri i Energjetikës – Damian Gjiknuri

Ministri i Jashtem – Ditmir Bushati

ma.me/javanews.al

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU