Masakra e Drishtit/ RENEA dhe FNSH vijojnë aksionin për kapjen e autorit

Vijon operacioni per kapjen e autorit te vrasjes se dy vëllezërve në Drishtë Shkodër.
Momentalisht forcat policore janë dislokuar në zonën e Mazrekut të ish komunës Shllak.
Në operacion Renea, Fnsh e Policia e Shkodrës.
Gjatë ditës së sotme operacioni ka vijuar në territorin  Mazrekut të ish komunës Shllak.
Pasi autori në orët e paradites është parë në këtë zonë.
Për  shkak të motit të keq gjatë ditës së sotme  nuk është përdorur helikopteri për të transportuar forcat e policisë, për pasojë forcat kanë operuar në terren të vështirë malor duke lëvizur me këmbë.
Gjatë ditës së sotme në këtë zonë me qëllim kapjene autorit janë kryer 8 kontrolle banesash të braktisura dhe 5 kontrolle banesash të banuara.
Forcat e policisë  janë porositur të  bëjnë kujdes pasi autori mund të hapë zjarr mbi policinë.
renea aksion ne mal renea kontroll banese mazrek renea ne mal aksion 1

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU