“Macja majmun” dhe reagimi i ashpër i grupeve për të drejtat e kafshëve (FOTO)

Një mace e veshur me kostum majmuni, ka zgjuara interesin e njerëzve, duke u parë afro shtatë milionë herë në rrjetet sociale.

E veshur me kostumin ngjyrë kafe, maces i afrohet një banane, të cilën ajo fillon ta lëpijë.

Megjithëse video është pëlqyer afro 150 mijë herë, ka edhe shumë kritika, transmeton Telegrafi.

Mbrojtësit e të drejtave të kafshëve e kanë quajtur këtë akt mizori mbi macen, sepse është detyruar të vesh një kostum të panevojshëm!

Video që mban titullin “Viti i maces majmun”, nuk ka ndonjë përshkrim tjetër.

macja majmun me banane

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU