Editorial

Nga Armando Meta/ Ilir Meta, që prej zgjedhjeve të 25 qershorit, ku partia që ai krijoi rreth 14 vite më parë humbi në zgjedhje, thuajse...

KRYESORE

Si janë mbytur 15 pushues nga Kosova në plazhet e Shqipërisë?!

Plazhet e Shqipërisë kanë qenë fatale për rreth15 kosovarë që nga fillimi i kësaj vere. Shumica e tyre kanë humbur jetën derisa po laheshin...

Basha mund thellë Selamin, rizgjidhet kreu i PD me 91 % të votave

Lulzim Basha do jetë edhe për 4 vite të tjera kryetari i Partisë Demokratike. Ky ishte verdikti i votuesve demokratë që në këtë mënyrë i...

Me avion privat në Britani, emigrantët shqiptarë paguan nga 10 mijë stërlina

Arrestimi në fillim të javës i 4 shqiptarëve që tentuan të mbërrinin në Britani nga Franca me avion privat, çka ishte hera e parë...

Plot 1 mijë tërmete në Ohër në 2 muaj, Ballkani ‘zonë e nxehtë’

Pas Turqisë dhe Greqisë edhe Maqedonia goditet nga tërmeti. Bëhet fjalë për dy tërmete të vogla, njëri në orën 03:53 prej 2.5 shkallë sipas...

“Nuk përgjigjet”, “i padisponueshëm”, bojkotuesit në procesverbalet e PD

Gara e vërtetë në Partinë Demokratike nuk është mes Lulzim Bashës dhe Eduard Selamit, por mes atyre që i besojnë garës së sotme në...

Polonia rrezikon sanksione nga BE, Hungaria i del në krahë

Kryeministri hungarez, Viktor Orban premtoi sot se do të mbrojë Poloninë kundër “procesit hetimor” të Brukselit, ndërsa Varshava rrezikon sanksione të BE-së pas reformave...

Rrëshen/ Mjeti përplas motorin, 1 i plagosur

Një aksident automobilistik ka ndodhur sot rreth ores 18:15, në aksin rrugor Rrubik – Rrëshen me pasojë plagosjen e një personi. Raportohet se shërbimet policore në...

Alarmi i Interpol, 137 militantë të ISIS gati për sulme në Evropë

Të paktën 137 militantë të Shtetit Islamik janë stërvitur për të organizuar dhe kryer sulme vetëvrasëse në Europë. Alarmi është dhënë nga Interpol, që ka...

Mediu komenton zgjedhjet në PD: Procesi për riorganizimin e së djathtës

Një prej krerëve të partive më të aftërta të PD, kreu i PR Fatmir Mediu, nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, ka komentuar...

“Zëre nga ata ministrat e tu”, Rama ‘kapet’ me komentuesit

Kryeminsitri Edi Rama publikoi videon e arrestimit të tatimorëve që u dneoncuan nga pronarja e një biznesi. Ai u kërkoi qytetarëve të bëhen pjesë...

Mbingarkesa në sistem bllokon aplikimet e shumë maturantëve për në universitet

Maturantë nga Tirana, por edhe nga qytete të tjera, kanë shprehur shqetësimin se nuk po mund të aplikojnë dot për fituar të drejtën e...

“Basha 79 %, Selami 21”, dëshmi për një rezultat të paracaktuar

Demokratët votuan sot për të zgjedhur kreun e ri të Partisë Demokratike ku u konstatuan një sërë shkeljesh. Burime për gazetën “TemA”, njoftojnë se në...

Shuarja e flakëve në Ibë, Veliaj mesazh për zjarrfikësit

Një zjarr i rënë në rrethinat e Tiranës në Ibë rrezikoi sot djegien e disa shtëpive, shtyllave të tensionit të lartë dhe të zonave...

FOTOT/ Seti ‘hot’ i modeles me linja të bëshme…

Ajo është një nga modelet më të famshme në botë me një trup paksa të shëndoshe dhe që ka besim tek format e saj...

LDK-ja e AKR-ja e refuzojnë kategorikisht ftesën e Haradinajt

Koalicioni PDK-AAK-Nisma, i cili nuk arriti t’i sigurojë 61 vota pavarësisht se doli triumfues në zgjedhjet e 11 qershorit, tashmë ka nisur takimet individualisht...

VIDEO/ Rama kapet ‘mat’, ja si ngre gishtin e mesit…

Dëgjesat publike të kryeministrit Edi Rama me qytetarët e gjithë vendit pas fitores në zgjedhjet e 25 qershorit, dhe gara brenda PD, kanë qenë...

Serbi rreh pilotin britanik në kafe, që mburrej se bombardoi Serbinë në 1999

Rade Stanicic nga Loznica ka rrahur në Cyrih një pilot britanik në kafiteri, sepse ai e ka dëgjuar atë duke folur me krenari se...

Detajet/ Biznesmeni vari veten pasi e njoftuan për shembjen e lokalit

Zbardhen detaje te reja nga vetevarja e biznesmenit 54-vjeçar në banesën e tij në Elbasan. Biznesmeni, pasi u lajmërua se do t’i prishej lokali që...

Si sot, më 22 korrik, lindi Aleksandri i Madh

356 para Krishtit- Lindi mbreti maqedonas Aleksandri III i Madh, gjenerali legjendar grek i cili në një kohë të shkurtër të mbretërimit të tij...

Shqipëria në depresion, shtohen vetëvrasjet, rritje e frikshme e përdorimit të medikamenteve

Mungesa e mundësive për rritjen e mirëqenies, tranzicioni i zgjatur dhe mospasja e perspektivës e kanë thelluar depresionin në shoqërinë shqiptare. Importet e medikamenteve...

“Çudi sa përputhen ca data”, Bregu reagon për zgjedhjet në PD

Majlinda Bregu ka reaguar në lidhje me procesin e votimit të kryetarit të PD duke vënë pah koinçidencën e datës së votimit me atë të...

Ngjarjet tragjike në plazhe, çertifikohen 23 “Baywatch”

Shqipëria certifikon 23 vrojtuesit e parë të plazheve, në nje shkollë profesionale e cila ka arritur të nxjerrë brezin e parë “Baywatch” në vendin...

Mbyllet votimi për kreun e PD, kutitë drejt Tiranës

Është mbyllur procesi i votimit nga ana e anatërësisë së PD për kryetarin e kësaj force. Rreth 100 mijë anëtarë u thirrën për të...

Horoskopi 23 Korrik 2017

Dashi  Ditë harmonike dhe e mbushur me surpriza të këndshme kjo e sotmja për të dashuruarit. Nuk do keni aspak kohë të mërziteni sepse partneri/ja...

Paradokset e ceremonisë së presidentit të ri Ilir Meta

Ceremonia e inaugurimit të presidentit të ri shqiptar Ilir Meta po fillon me paradokse të mëdha protokollare. Ato janë sa qesharake, por edhe treguese...

“Basha ka falsifikuar pjesëmarrjen, rezultatin e ka gati”

Ish-kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, e sheh zgjidhjen e situatës brenda Partisë Demokratike me largimin e Bashës. Ndërkohë që në PD zhvillohen zgjedhjet brenda për...

FOTO/ Kur Armina pozon nga shtrati…

Blogerja Armina Mevlani ka publikuar në rrjete sociale një foto në të cilën shfaqet e veshur në mënyrë mjaft elegante. Por detaj tjetër që bie...

ANALIZA/ PS 2.500 vota më pak në Tiranë, PD firo me 21.000

Në të 11 lagjet e kryeqytetit shqiptar, mbi 60 mijë vetë vlerësohet se nuk kanë pranuar të votojnë në zgjedhjet e 25 qershorit në...

Leximi i Topallit për reagimin e Berishës

Deputetja demokrate Jozefina Topalli komentoi në studion e gazetares Nisida Tufa edhe deklaratën e ish-kryetarit te PD Sali Berisha pas votimit per kryetarin e ri....

Kompanitë në hall, “mbarojnë” punëtorët në Kosovë

Në Kosovë pothuajse për çdo vit, kompanitë private, konkretisht ato në sektorin e bujqësisë, ndërtimit dhe lokalet shërbyese, përballen me problemin e punësimit sezonal...

Juventus afron 18-vjeçarin shqiptar

Jo vetëm goditje “big” në merkato, klubi i Juventusit iu kushton rëndësi edhe të rinjve, të cilët janë kontingjent premtues për të ardhmen. Mediat italiane raportojnë...

Ja çfarë bën artisti spanjoll me artin dhe natyrën

Lorenzo M.Dura, një artist nga Spanja, i lindur në vitin 1969, në moshë të re ka filluar të pikturojë dhe të bëjë skulptura. “Vendosa të...

Montella e konfirmon largimin e Bacca nga Milan

​Vincenzo Montella e ka konfirmuar se Carlos Bacca do të largohet gjatë kësaj vere. Trajneri i Milanit, Vincenzo Montella ka treguar arsyen e mos...

Demiraj bën zjarrfikësin, ja çfarë bën në terren (FOTOT)

Ministri teknik i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj këtë të shtunë është gjendur në terren duke monitoruar masat e strukturave të Emergjencave Civile gjatë...

“Vetëngrirja e Bashës si Prenga”, Topalli: Ditë e palumtur, vuloset pengmarrja e PD nga...

Ish-nënkryetarja e PD Jozefina Topalli ka reaguar në lidhje me zhvillimin e zgjedhjeve për kryetarin e ri të PD. Ajo e ka cilësuar procesin një...

Rreth 40 % e anëtarësisë së PD ka votuar deri në orën 16:30

Numri i anëtarësisë së Partisë Demokratike e cila ka votuar deri në orën 16.30 paraqitet mjaft  dobët. Deri më tani kanë votuar 41.049 persona nga 103.952...

Bonucci thyen heshtjen: Nuk ndihesha i rëndësishëm te Juventusi

Leonardo Bonucci i ka befasuar të gjithë me vendimin për tu transferuar nga Juventusi te Milani. Lojtari i Italisë më në fund ka shpjeguar pse...

“4 Tregime nga Arkivi Shqiptar” për vitet ‘70

Fondacioni Lumbardhi në bashkëpunim me Arkivin Qendror Shtetëror të Filmit kanë realizuar programin e filmit "4 Tregime nga Arkivi Shqiptar" të kuruar nga Ana...

Selami foli për parregullsi, Gjana: S’kam asnjë denoncim…

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në PD Jemin Gjana, reagoi pas deklaratës së Eduart Selamit i cili denoncoi disa parregullsi. Në një dalje për mediat Gjana...

Konflikt me armë në Elbasan, nuk raportohet për të plagosur

Në aksin rrugor Elbasan-Xibrakë ditën e sotme ka patur të shtëna me armë zjarri. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë  dhe nga verifikimet...

“Të ngremë krye ndaj këtij soji”, thirrja e Ramës për shqiptarët

Kryeminsitri Edi rama ka reaguar pas arrestimit të tatimorëve që u denoncuan nga pronarja e një biznesi në faqen e shefit të qeverisë. rama...

FOTO/ Albana Osmani tregon të pasmet bombastike

Moderatorja e Top Channel Albana Osmani është duke i shijuar pafund pushimet e saj dhe një fakt i tillë duket edhe në postimet e...

Shqiptari që kandidon për parlamentin norvegjez

Ai është një shkodran prej vërteti. Për të shqipja është dialekti shkodran e gjuha zyrtare një variant i saj. Këtë e thotë me shaka,...

Selami: Ka parregullsi e presione, po votohet me foton e Bashës në qendrat e...

Kandaiti për kryetar i Partisë Demokratike Eduart Selami ka reaguar për procesin e deritanishëm. Ai ka ngritur një sërë shqetësimesh që cënojnë sipas tij...

Chelsea e dërrmon 3-0 Arsenalin

Chelsea e ka dërrmuar Arsenalin me rezultat 3:0, në një ndeshje miqësore të zhvilluar në Kinë. Golat për kampionin e Premierligës i kanë shënuar: Willian...

VIDEO/ Shkëlzen Berisha voton për kryetarin e PD

Sot Partia Dmeokratike mban zgjedhjet për kryetarin e saj. Mbi 100 mijë anëtarë në të gjtihë vendin janë ftuar për të votuar për kryetarin...

Ford nuk do t’i tërheqë 2.5 milionë veturat nga SHBA

Ford Motor do të kërkojë shmangien e tërheqjes së 2,5 milionë veturave në SHBA për problemet me airbag, të prodhuar nga kompania japoneze Takata,...

Shifrat, ja pjesëmarrja në votimet për kreun e PD deri në 14:00

Partia Demokratike zgjedh sot kryetarin për një mandat 4-vjeçar përmes parimit një anëtar një votë. Në garë janë Lulzim Basha dhe Eduart Selami. Komisioni i...

Shpëtoi gruan por u mbyt vet pasi e kapën krizat e epilepsisë në det

Mungesa e rojeve bregdetare vijon të shkaktojë tragjedi të tjera në det. Pas asaj të ndodhur në Vlorë pak ditë më parë, ku tre...

Për ju që votuat sot për Lulzim Bashën

Nga Astrit Patozi PËR JU QË VOTUAT SOT PËR LULZIM BASHËN Jam shumë i sigurt se shumica prej jush janë demokrate dhe demokrate me kontribute, por...