Lushnjari kërcënon me jetë policët që i bënë kontroll makinës, e sheh veten në birucë

Një 20 vjeçar ka rënë në pranga të policisë. Policia njofton se ne pranga ka rene shtetasi Enci R., vjeç 20, banues në fshatin Çermë e Sipërme Lushnjë, i dënuar më parë për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë”.

Rreth orës 15:50, dje, në aksin rrugor Peqin-Rrogozhinë, ku udhëtonte me mjetin tip “Benz’’, ka kundërshtuar punonjësit e policisë duke mos i dhënë dokumentat, si dhe e ka kërcënuar për jetën. Gjatë kontrollit të ushtruar i’u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale 2.3 gr. Lëndë e dyshuar narkotike e llojit Cannabis Sattiva. Nenet 283/1 e 236/2 të Kodit Penal.

ma.me

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU