Loew është trajneri më i paguar në “Rusia 2018”

Traineri i Gjermanisë, Joachim Loew, është më i paguari ndër kolegët e tij në Kupën e Botës “Rusia 2018”.

Loew së fundi ka firmosur kontratë të re me Federatën gjermane dhe ka pagë vjetore prej 4 milionë eurosh.

Loew udhëhoqi Gjermaninë drejt titullit të botës në Brazil në vitin 2014 dhe pritjet janë të mëdha edhe në Rusi, shkruan Koha Ditore.

Vendin e dytë në listë e ndajnë traineri i Francës, Didier Deschamps dhe ai i Brazilit, Tite me pagë vjetore 3.65 milionë euro

.Nga të tre këta seleksionues pritjet janë të mëdha. Opinionet në vendet e tyre kërkojnë trofeun e Kupës së Botës.Çdo rezultat tjetër për ta do të vlerësohej dështim… (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU