LIVE / Brazil – Belgjikë, çerekfinalja që garanton spektakël

Sikurse ishte paralajmëruar, ndeshja mes Brazilit dhe Belgjikës ka dhuruar një spektakël në pjesën e parë.

45 minutat u mbyllën me rezultatin 2-0 për belgët, ndërsa golat erdhën në minutën 13 dhe 31. Ka qenë Fernandinho ai që ka shënuar një autogol i pari, ndërsa Kevin de Bruyne ka gozhduar portën me një supergol.

Gjysmëfinalistja që del sot nga stadiumi i Kazanit pritet të ndeshet me Francën.

Shenim i RTSH: Ndeshjet e Kampionatit Boteror FIFA “Rusi 2018” ne livestream, per shkak te kufizimit te te drejtave te transmetimit, do te mund te ndiqen vetem nga shikuesit brenda territorit te Shqiperise. Faleminderit per mirekuptimin!

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU