Lista, frutat dhe perimet më të mira për mbrojtjen nga kanceri

Ushqimi i mirë, regjimi i rregullt, gjumi i plotë dhe aktiviteti fizik janë disa nga rregullat e artë që na ndihmojnë të kemi një imunitet të fortë dhe organizëm të mbrojtur. Këto të gjitha janë në dorën tonë, mos t’ia kursejmë vetes.
Perime anti-kancer
1. brokoli
2. Lakra
3. karota
4. lulelakra
5. patëllxhani
6. mashurka
7. qepa (e kuqe)
8. speci
9. rrepa
10. patatja e ëmbël
11. domatja
12. kungulli i verdhe

Fruta anti-kancer
1. kajsi
2. boronicat e egra
3. qitro (të kuq)
4. rrush
5. limona
6. portokall
7. pjeshkë
8. hurma
9. luleshtrydhe (mundësisht organike)
10. mandarina
11. pjepër
Shendeti.com/d.i.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU