Lezhë/ Plagoset me armë një person, niset drejt Spitalit të Traumës

Një ngjarje e rëndë kriminale ka ndodhur në Lezhë gjatë orëve të mbrëmjes.

Një person është plagosur me armë zjarri në Ishull Lezhë.

Bëhet fjalë për shtetasin Arben Gjini 35-vjeç. Ai ka marrë plumb në këmbë dhe shpatull sipas raportimeve nga policia.

Gjini ëhstë transportuar drejt Spitalit të Traumës në Tiranë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ndërkohë, nuk jepen informacione nga policia për autorin e krimit.

Uniformat blu ndodhen në vendngjarje ndërkhë raportohet se në zonë janë ngritur postblloqe. Nuk dihen ende shkaqet e krimit./a.m.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU