Letra/ KE vlerëson reformën në arsim: Nxënësit shqiptarë rezultate të shkëlqyera

Komisioni Europian i ka dërguar një letër Ministrisë së Arsimit për rezultatet e studimit të vitit 2015 në Programin Ndërkombëtar për Vlerësimin e Njohurive të Nxënësve (PISA).

15415926_10209165023900273_368158239_nBazuar në raportin e publikuar dje, letra e KE vlerëson ministren Nikolla për punën që ka bërë në fushën e arsimit shkruan Dita.

Letra vlerëson edhe Kryeministrin Rama për reformat që janë ndërmarrë në fushën e arsimit.

“Jemi shumë të lumtur për mbështetjen që ministrja e Arsimit dhe kryeministri u kanë dhënë reformave në arsim në Shqipëri. Pranoni përgëzimet tona për rezultatet fantastike që 15-vjeçarët shqiptarë arritën në PISA 2015. Urime dhe mos hiqni dorë. Reforma në edukim është një rrugë e gjatë”, shkruan letra e Helene Skikos./a.m.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU