Laboratori i drogës në Fier, flasin punëtorët: Po ndërtonim një pulari!

Zbardhen dëshmitë e para të punëtorëve që ndërtuan laboratorin e drogës, që u zbulua një ditë më parë në fshatin Mbrostar të Fierit, në pronësi të 50-vjeçarit Vladimir Çilotaj. Nga dëshmitë e para, punëtorët kanë mohuar që ky laborator të ishte ndërtuar për kultivimin e kanabisit, duke deklaruar se po ndërtonin një pulari.

‘Po ndërtonim një pulari, jo laborator droge‘, kanë deklaruar punëtorët

Laboratori ishte ndërtuar në tokën e shtetasit Vladimir Çilotaj, 50 vjeç, i cili rezultoi se ishte emër i njohur për drejtësinë. Ai ishte arrestuar më parë për vjedhje dhe rrëmbim të një vajze. Ndërkohë, laboratori me sipërfaqe 300 metra katror përmbante brenda bazë ushqimore për bagëtinë, por në brendësi hetuesit gjetën pajisje të montuara, që dyshohet se do të përdoreshin për kultivimin dhe përpunimin e hashashit.

Gjithashtu, në afërsi të fshatit Seman u gjet dhe një gomone 12 metra e gjatë, që dyshohet se do të përdorej për trafikimin e lëndës narkotike drejt Italisë. Prej ditës së djeshme, policia është vënë në kërkim të pronarit të tokës ku u ndërtua magazina, 50-vjeçarit Çilotaj.

a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU