Kuvend/ Betohen dy deputetët e rinj Xhevit Bushaj dhe Petrit Gjoni

Seanca parlamentare e së enjtes ka nisur me betimin e dy deputetëve më të rinj të Kuvendit të Shqipërisë.

Bëhet fjalë për Petrit Gjonin në Lezhë, i cili zuri vendin e Armando Prengës i cili u dorëhoq. Gjoni është ëprfaqësues i LSI por lista shumëemërore e PS ishte ezauruar.

Ndërkohë, në qarkun Fier Xhevit Bushaj zëvendësoi Ervin Koçin i cili u dorëhoq pak ditë më parë./a.m.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU