Editorial

Nga Skënder Minxhozi/ Jo shtet aksionerësh, por aksionistësh. Të dyja do të ishin nocione të dyshimta e të dëmshme për vendin e shqiptarëve. Dhe nuk...

Në plan të parë

Vrasja e Emiljano Boçit, flet shoku i plagosur: Na qëlluan sapo...

Zbardhen të tjera detaje nga atentati i të dielës në mbrëmje, ku u ekzekutua me pesë plumba 32-vjeçari Emiljano Boçi pranë ish-Parkut të Autobusëve...

DETAJET/ Aeroporti i ri ndërtohet në zonën e Akërnisë, ja firmat që kanë paraqitur...

Kryeministri Edi Rama bëri pubik lajmin për ofertën zyrtare për ndërtimin e aeroportit të ri të Vlorës por pa dhënë detaje. Rama tha se...

Vlonjati kapet me dy mina me sahat në mjetin luksoz, pas kontrollit në banesë…

Policia e Vlorës arrestoi në flagrancë një shtetas të cilit iu gjetën në automjet  2 mina me sahat. Sektori për Krimet e Rënda dhe Seksioni...

Funrizimi me ujë prioritet i 2018-ës, BE 24 mln euro donacione

Bashkimi Europian po vendos në fokus jetën e qytetarëve në Shqipëri. Sektori i ujit e kanalizimeve do të jetë prioritar për BE në vitin...

Sandër Simoni: Vettingu mos të përdoret për presion ndaj gjyqtarëve, procesi sipas ligjit

Mes presionit të kohës, çështjeve të nxehta që duan përgjigje dhe pritshmërive të larta, reforma në drejtësi ende nuk e ka thënë fjalën e...

Atentati në Tiranë/ Pistat e hetimit për vrasjen e Emiljano Boçit, 30 të shoqëruar

Atentati ku mbeti i vrarë Emiljano Boçi dhe u plagos shoku i tij, Melvi Disha, pranë Policisë Bashkiake në Tiranë, dyshohet të jetë realizuar...

Harta/ IGJEUM: Nesër priten reshje intensive, parashikimi sipas qyteteve

Ditën e nesërme priten reshje, që do të jenë mesatare deri intensive në shumicën e qarqeve. Ato mund të shoqërohen edhe me shtrëngata, më të...

Kanë kryer studimet jashtë, Bashës dhe 26 deputetëve nuk u njihen diplomat

Në shtator 32 deputetë deklaruan në CV e tyre se kanë kryer studime bachelor, master ose doktoraturë jashtë Shqipërisë, kryesisht në Universitete Perëndimore. Nëse...

Ekonomi

DETAJET/ Aeroporti i ri ndërtohet në zonën e Akërnisë, ja firmat që kanë paraqitur...

Kryeministri Edi Rama bëri pubik lajmin për ofertën zyrtare për ndërtimin e aeroportit të ri të Vlorës por pa dhënë detaje. Rama tha se...

Projekti madhor për aeroportin e Vlorës, deri në Qershor çelet kantieri

Një prej projekteve më të mëdha dhe ambicioze të viteve të fundit pritet të nisë zbatimin së shpejti. Bëhet fjalë për një vepër të madhe...

Raporti/ Shqiptarët rekord për orët e punës, por paguhen më pak

Orët të gjata pune? Shqiptarët me sa duket thyejnë rekord në Europë për qëndrimin më të gjatë në vendin e punës. Sipas të dhënave të...

Funrizimi me ujë prioritet i 2018-ës, BE 24 mln euro donacione

Bashkimi Europian po vendos në fokus jetën e qytetarëve në Shqipëri. Sektori i ujit e kanalizimeve do të jetë prioritar për BE në vitin...

Trashëgimtarët e ish-të përndjekurve që dalin nga skema e dëmshpërblimeve

Paralajmërimi i Ministrit të Financave Arben Ahemtaj, se do të rishikohet skema për dëmshpërblimin e trashgimtarëve, ka zbuluar edhe disa nga skemat që po...

Shëndeti

Këto janë ushqimet që s’duhet të mungojnë në dietën tuaj të...

Megjithëse të ngrënit të shëndetshëm ndryshon nga një person tek tjetri, janë disa ushqime padyshim me vlera të mëdha ushqyese që duhen ngrënë më...

Kuzhinë

Ushqimet që nuk duhet t’i keni në tryezë sonte, sepse… sjellin...

Sigurohuni që fati të mos ju fluturojë këtë vit Ndërkohë që na ndajnë pak orë nga ndarja përfundimtare me 2017-ën, nuk mund ta mohoni...
Mimi Kodheli, Kryetare e Komisionit për Politikën e Jashtme të Kuvendit të Shqipërisë, ka reaguar lidhur me  vrasjen e z. Oliver Ivanoviç Kodheli e konsideroi...
Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj ka deklaruar se punonjësit e rafinerisë së naftës në Fier dhe në Ballsh që nuk kanë marrë...
Lidhur me rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviç, të ndodhur dje rreth orës 08:10 min, në rrugën “Sutjeska” në veri të Mitrovicës, Policia e...
Kryeministri Edi Rama deklaroi se nga pranvera qytetarët shqiptarë do të ndjejnë përmirësime të akseve rrugore. Gjatë prezantimit të flotës së solidaritetit, me makineri...
Për herë të parë UEFA sqaron zyrtarisht qëndrimin e saj rreth zgjedhjeve që do të zhvillohen më 7 shkurt në Shqipëri për postet drejtuese...
Everton bën një goditje të bukur në merkatë. Theo Walcott ka kaluar testet mjekësore dhe është pajtuar me kushtet personale te Evertoni, raporton Sky...
Ndërron jetë në mënyrë të papritur ish-legjenda e portës së Dinamos, Ilir Luarasi. Ish-portieri dinamovit është gjetur i pajetë në shtëpinë e tij në Francë....
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ftoi qytetarët të marrin pjesë në protestën e 27 janarit për të bërë të mundur heqjen e pengesës...
Piktura tregon një femër të pandërgjegjshme në një karrige dhe dy burra që përpiqen ta rianimojnë. Kishte disa të çara dhe zbehje të ngjyrave....
Kemi hyrë në vitin mbarëkombëtar të Skënderbeut dhe tashmë veç aktiviteteve të shumta, nuk po mungojnë as kritikat. Studiuesi Auron Tare ka folur me...
Zbardhen të tjera detaje nga atentati i të dielës në mbrëmje, ku u ekzekutua me pesë plumba 32-vjeçari Emiljano Boçi pranë ish-Parkut të Autobusëve...
Kroatet me ne fund marrin vendimin per ta kthyer ne muze jahtin e Titos. Nga historia dihet se aty janë negociuar edhe marrëveshje ndërkombëtare, po...
Partia Demokratike akuzoi kryeministrin Rama se u tall me ish të përndjekut. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, deputetja Jorida Tabaku tha se...
Oliver Ivanoviç, i cili u vra të martën në qytetin e Mitrovicës në Kosovë, kishte denoncuar një sërë kërcënimesh dhe kishte kërkuar ndihmën e...
Mbedhja e sotme e Komisionit të Ekonomisë është përfshirë nga debate për çështjen e kryeprokurores, drejtësisëe dhe lëvizjeve të fundit që po ndodhin në...
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim, Bujar Osmanin, Zëvendëskryeministër për Çështjet Evropiane të Republikës së Maqedonisë. Presidenti Meta përshëndeti miratimin e...
Një incident aspak i këndshëm i ka ndodhur moderatorit Mark Heyes. Teksa ishte duke folur me kolegen, Lorraine Kelly, Heyes zbuloi se çfarë kishte...
Ajo ka qenë këngëtarja e parë femër, pas Adele 2015, që ka arritur në klasifikimet angleze me ‘New Rules’ dhe është përzgjedhur nga revista...
Ky është shpallur si Viti i Skënderbeut dhe parashikohen aktivitete të shumta jo vetëm nga politika por edhe institucionet arsimore. Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë...
Autoritetet kosovare kanë zbuluar pronarin e makinës që dyshohet se u përdor në vrasjen e politikanit serb në Mitrovicë, Oliver Ivanoviç. Pronari i makinës është...
Një ish-agjent i CIA-s u arrestua nga autoritetet amerikane, i dyshuar se në mënyrë të paqëllimshme është autor i rrjedhjes së së informacioneve sekrete,...
Ambasadori amerikan në Prishtinë, Greg Delawie u ka bërë thirrje përfaqësuesve politikë në Kosovë që të heqin dorë nga shfuqizimi apo ndryshimi i Ligjit...
Departamenti amerikan i shtetit ka përditësuar nivelet e sigurisë për udhëtimin në shtetet e ndryshme nëpër botë. Nivelet jepen në bazë të numrave, ku me...
“Në çfarëdo manovrime që të ndodhin, Duka është 100% superior ndaj Finos”, kështu deklaroi dje Andrea Marko për gazetën “Telegraf”, lidhur me kandidaturën e...
Gjeneral brigade Manushaqe Shehu emërohet zëvendësshefe e Shtabit të Përgjithshëm, duke u bërë kështu gruaja e parë që shërben në një detyrë kaq të...
John Leonardo, një prokuror i njohur amerikan është pjesë e trupës këshillimore të Vettingut në Shqipëri. Ai ka dhënë një intervistë për portalin amerikan Tucson.com. Prokurori...
Dy persona janë vënë në pranga nga policia e qytetit të Durrësit. Astrit (Avdyli) Balliu 43 vjeç, dhe Donald Çullhaj 23 vjeç, të dy banues...
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ftoi sot publikisht mjekët specialistë të interesuar të punojnë në spitalet rajonale dhe bashkiake, të paraqesin kërkesën e...
Të gjithë i kemi parë dy bukuroshet e huaja Kim Kardashian dhe Anastasia Kvitko të cilat kanë tronditur botën me të pasmet e tyre...
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot në takim zëvendëskryeministrin e Maqedonisë, Bujar Osmani me të cilin ndau vlerësimin për arritjet e fundit...
Kryeminsitri Rama bëri publik lajmin për vënien në zbatim të projektit për aeroportin e ri të Kukësit. Postimi i Ramës ka sjellë reagimin e...
Schuster e sheh Ronaldon si fajtorin kryesor për formën e keqe të Real Madridit. 19 ndeshje, vetëm 32 pikë – Real Madridi ka mbetur 19...
Komisioni i Ligjeve ka miratuar rregulloren për përzgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe të Këshillit të Lartë Gjyqësor. Miratimi për funksionimin...
“Dy vjet më parë më kishin ftuar në një studio për të dhënë një intervistë në përkujtim të 21 Janarit. Vëllai im i ndjerë sigurisht...
Gjatë ditës së sotme në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, Drejtoresha e Departamentit për Kufirin dhe Migracionin, Drejtuese e Lartë Aida Hajnaj ka...
Presidenti amerikan Donald Trump, nuk e ka përmbajtur dot veten, pas një pyetje provokuese të gazetarit të CNN, Jim Acosta. “A keni thënë që doni...
Kryeministri Edi Rama bëri pubik lajmin për ofertën zyrtare për ndërtimin e aeroportit të ri të Vlorës por pa dhënë detaje. Rama tha se...
Nga Erion Hiluku     Për mashtrimin e brendshëm në biznes nuk flitet shumë, por që shkakton humbje milionare kjo dihet. Përvetësimi (dikur quhej thjesht vjedhje)...
Policia e Vlorës arrestoi në flagrancë një shtetas të cilit iu gjetën në automjet  2 mina me sahat. Sektori për Krimet e Rënda dhe Seksioni...
Legjendari brazilian, Ronaldinho, edhe zyrtarisht i ka dhënë lamtumirën futbollit, këtë e ka konfirmuar vëllai dhe agjenti i lojtarit, Roberto Assis.“Ai është pensionuar, ka...
Pak kohë më parë, ai kuriozoi ndjekësit në Instagram duke postuar një foto krah një vajze brune, portreti i së cilës ishte fshehur. Mirëpo tani,...
Në një intervistë  e dhënë për gazetën e Beogradit “Vreme”, një medium serioz , në shtator të 2017-s, vetëm katër muaj përpara se të...
Anëtari i Keshillit Kombetar të PD, aktori i humorit Juljan Deda, ka reaguar lidhur me protestën e thirur nga opozita në 27 Janar. Ai rendit...
Megjithëse të ngrënit të shëndetshëm ndryshon nga një person tek tjetri, janë disa ushqime padyshim me vlera të mëdha ushqyese që duhen ngrënë më...
Vrasja e Oliver Ivanoviçit mbizotëron në mënyrë të pashmangshme lajmet e medias kosovare e asaj serbe. Beogradi është hedhur në ofensivë duke kërkuar me ngulm...
Në kuadrin e ciklit të dokumentarëve “Përballje me të kaluarën” i cili realizohet me mbështetjen e zyrës së Prezencës së OSBE-së në Tiranë dhe...
Dje, në veri të Mitrovicës, u qëllua për vdekje politikani serb në Kosovë, Oliver Ivanoviç. -Ivanoviq u qëllua rreth orës 8:10 minuta para selisë së...
Policia italiane ka vënë në pranga ditën e djeshme dy shqiptarë dhe një italian pasi janë kapur me një sasi të madhe droge. Siç bëhet...
Një prej projekteve më të mëdha dhe ambicioze të viteve të fundit pritet të nisë zbatimin së shpejti. Bëhet fjalë për një vepër të madhe...
E fejuara e mbrojtësit të Milan-it, Mateo Musacchio-s ka ndezur Instagramin me postimet e fundit. Irene Gonzalez ka postuar së fundi disa foto mjaft provokuese.
Moti i keq ka përfshirë gjithë vendin me reshje intensive shiu. Probleme janë konstatuar edhe në portet e vendit. Kaëiteneria e portit të Vlorës ka...
Orët të gjata pune? Shqiptarët me sa duket thyejnë rekord në Europë për qëndrimin më të gjatë në vendin e punës. Sipas të dhënave të...
Termometri në një fshat siberian, të njohur si vendi më i ftohtë në botë, është prishur shkaku i temperaturave shumë të ulëta. Pajisja, e cila...
Ditën e sotme do te jete me reshje, që do të jenë mesatare deri intensive në shumicën e qarqeve, ben me dije IGJEUM. Reshjet...
Raport i autopsisë tregon se Oliver Ivanoviq u qëllua për vdekje me gjashtë plumba nga një pistoletë e tipit Zastava M70A, prodhim serb.Qendra Klinike...
Duda Balje tashmë personifikohet si deputetja më e bukur dhe seksi në Kuvendin e Kosovës. Ajo komentohet më shumë për fizikun sesa për punën që...
Dikur shef i rojave të urës që dëbonin shqiptarë nga pjesa veriore, e më vonë edhe pjesë e institucioneve të përkohshme të Kosovës, dhe...
Në seancën e 30 nëntorit të vitit kaluar, kryeministri Edi Rama ftoi kryetarin e opozitës Lulzim Basha në dialog, në një kohë kur Partia...
Mediat serbe vazhdojnë të shkruajnë për vrasjen e djeshme të Oliver Ivanoviçit, të cilat kanë paraqitur edhe trajektoren e qarkullimit të veturës së dyshuar,...
Aktorja australiane, Jessica Falkholt ndërroi jetë në një spital në Australi, ku mbahej gjallë nga pajisjet mjekësore, prej 26 dhjetorit të vitit të kaluar. Ajo...
Me qëllimin për të rritur transparencën në punësimin e mësuesve, Ministria e Arsimit ka rifreskuar në formë dhe përmbajtje Portalin Mësues për Shqipërinë. Portali Mësues...
Atentati ku mbeti i vrarë Emiljano Boçi dhe u plagos shoku i tij, Melvi Disha, pranë Policisë Bashkiake në Tiranë, dyshohet të jetë realizuar...
Në ditën kur në Bruksel pas një kohe të gjatë duhej të rifillonte dialogu në nivelin e ekspertëve mes Kosovës dhe Serbisë, ky dialog...
Një tjetër bllok pallatesh i janë bashkuar nismës së Bashkisë së Tiranës për shtimin e sipërfaqeve të gjelbra edhe brenda lagjeve. Janë banorët e pallateve...
Policia Kufitare në Rinas ka ndaluar një person të shpallur në kërkim nga Policia Kosovare për “Vjedhje me dhunë”, nderkohe qe qarkullonte me një pasaportë...
Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin ka deklaruar se Serbia kërkon nga Kosova dhe nga bashkësia ndërkombëtare t’i dërgohen të gjitha shënimet për vrasjen...
Bashkëshortja e liderit te Iniciativës Qytetare “Serbia, Demokracia dhe Drejtësia”, Oliver Ivanoviç ka reaguar sërish lidhur me krimin e rëndë. Ajo ka ndarë një mesazh...
“Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump nuk ka treguar shenja parregullsish pas një provimi kognitiv dhe është në shëndet të shkëlqyeshëm”, thotë doktori i Shtëpisë...
Arrestohet nga Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan kanë kapur dhe ndaluar një...
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se dëshiron që në Shtetet e Bashkuara të ketë imigrantë nga kombet e gjithë botës, transmeton Reuters. Ai i...
Raport i autopsisë tregon se Oliver Ivanoviq u qëllua për vdekje me gjashtë plumba nga një pistoletë e tipit Zastava M70A, prodhim serb.Qendra Klinike...
Duda Balje tashmë personifikohet si deputetja më e bukur dhe seksi në Kuvendin e Kosovës. Ajo komentohet më shumë për fizikun sesa për punën që...
Disa nga shenjat e horoskopit do të jenë shumë të pasur. Këto shenja vijojnë si më poshtë: Gaforrja Jeni një shenjë shumë e vendosur dhe i arrini...
Pas hapjes së Muzeut të Gjetheve, arkitektja Shpresa Leka, ish-e fejuara e piktorit Edison Gjergo, përveç gjithë shqetësimeve të urbanistikës, nuk mund ta lërë...
Bashkimi Europian po vendos në fokus jetën e qytetarëve në Shqipëri. Sektori i ujit e kanalizimeve do të jetë prioritar për BE në vitin...
Sipas studimeve të fundit, pijet energjike shkaktojnë efekte anësore negative te gjysma e të rinjve, transmeton Klan Kosova. Shkencëtarët nga Universiteti i Waterloos në Ontario, Kanada thonë se duhet të...
Paralajmërimi i Ministrit të Financave Arben Ahemtaj, se do të rishikohet skema për dëmshpërblimin e trashgimtarëve, ka zbuluar edhe disa nga skemat që po...
Mes presionit të kohës, çështjeve të nxehta që duan përgjigje dhe pritshmërive të larta, reforma në drejtësi ende nuk e ka thënë fjalën e...
Pagesat elektronike në tatime, autorizime të lëshuara nga Drejtoria e Përgjithshme e Doganave, leje të punës dhe vërtetime të zyrave të punës do të...
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, tha se vendi i saj është duke pritur përgjigjen nga misionet e Kombeve të Bashkuara dhe të Bashkimit Evropian...