Kosovë/ Vuçiç reagon pas protestave: Jam i angazhuar për paqen mes dy vendeve

Presidenti serb, Aleksander Vucic ka reaguar pas protestave kunder vizites se tij ne fshatin Banjë, në Drenicë.

“Unë jam duke u angazhuar fuqimisht në ruajtjen e paqes ndërmjet popullit të Kosovës dhe Serbisë. Gjërat duhet të adresohen me fjalë dhe me mendje, jo me mjete të ndryshme dhe armë”, tha Vuçiç.

Javanews/a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU