Kosovë, qeveria nuk tërhiqet nga ultimatumi i opozitës: Të premten Kuvend

  Situata politike në Kosovë është më e ndezur se kurrë, teksa të dy palët si pozita dhe opozita nuk lëshojnë pe.

  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka bërë të ditur se seanca e radhës e Kuvendit të Kosovës do të mbahet të premten pasdite.

  Veseli u ka bërë thirrje edhe partive opozitare që të jenë konstruktive në mbarëvajtjen e seancës së radhës.

  “Opozita le t’i thërrasë arsyes dhe ndërgjegjes”tha Veseli.

  Por në krahun tjetër as blloku opozitar nuk tërhiqet duket deklaruar gjatë ditës së sotme se s’ka Kuvend pas kthyer pas marrëveshjet me Serbinë dhe Malin e Zi.

  S'KA KOMENTE

  PËRGJIGJU