Kosova u tërhoq nga Interpoli për të shmangur një dështim si në UNESCO

Mundësia që Kosova të tërhiqej nga votimi për anëtarësim për këtë vit në Interpol, kishte kohë që po shqyrtohej, shkruan Koha Ditore.

Kjo për shkak të disa pengesave, të cilat ende pa u futur në proces të votimit ia vështirësonin Kosovës rrugën drejt kësaj organizate, duke bërë që dështimi në anëtarësim të jetë opsioni më i pritshëm.

Dhe tërheqja u bë për të shmangur një debakël të ngjashëm me përpjekjen e dështuar për anëtarësim në UNESCO, para dy vjetësh… (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU