Kosova nuk di të fitojë, humb 0:1 me Finlandën në “Loro Boriçi”

Kosovës i duhet të presë për të shijuar fitoren e parë zyrtare që nga krijimi, pasi ajo duket shumë larg. Skuadra e Bunjakit regjistroi një tjetër humbje në eliminatoret e Botërorit 2018 duke u mposhtur në “Loro Boriçi” me rezultin 0-1 nga Finlanda.

“Dardanët” provuan gjithçka në sfidën e sotme, por mungesa e eksperiencës dhe lodhja në sfidën para dy ditësh ndaj Kroacisë dhanë efektin e vetë negativ. Sulmuesi Puki ishte autori i golit për miqtë në minutën e 83-të.

ddwdwd

Kjo ishte humbja e 7-të e Kosovës, në 8 takime të luajtur, ndërkohë në sfidën e radhës do të presin Ukrainën, pa Valon Berishën dhe Bernard Berishën të cilët do të mungojnë për shkak kartonësh

a.ç

 

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU