Kombëtarja e Nigerisë ndalon rreptësisht seksin në Rusi… veç kapitenit

Trajneri i kombëtares së Nigerisë ka njoftuar lojtarët e tij me rregullat për Kupën e Botës në Rusi – nuk ka më seks dhe me ruset në asnjë mënyrë. Përjashtim bëhet vetëm për kapitenin.

Përkundër praktikës që shpesh e mohon atë, një besim i fortë se ushtrimi i seksit prek përgatitjen fizike dhe përqendrimin e futbollistëve në garat e mëdha do të jetë pjesë e rendit shtëpiak të ekipeve individuale kombëtare edhe në Rusi, transmeton KosovaPress.

“Gratë mund të vizitojnë lojtarët, të gjithë do të kenë dhomën e tyre dhe ata mund të vijnë për t’i vizituar ato vetëm në ditët kur nuk jemi duke u përgatitur për ndeshjet dhe kur nuk kemi lojëra. Por unë nuk do t’i lejoj djemtë të sjellin vajzat ruse. Kapiteni Mikel mund ta sjellë gruan e tij ruse”, tha Gernot Ror.

Ish-mesfushori i Chelsea John Obi Mikel është i martuar me rusen Olga Djajanka, të cilën e takoi në 2013 në Londër, ku prindërit e saj ishin fqinjë të lojtarit të përfaqësueses kombëtare nigeriane.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU