Keni bërë plane për këtë fundjavë? Ja si do të jetë moti 

Sipas Meteoalb, oret vijuese do te dominohen nga moti i kthjellet dhe vranesira te lehta. Neser vranesirat do te jene me teper te pranishme duke rrezikuar ne jug te vendit reshje te izoluara shiu e debore ne juglindje. Dita e premte si edhe fundjava do te dominohen nga moti i kthjellet POR i ftohte. Temperaturat e ajrit do te variojne: zonat malore, minimalet nga -13 ne -5 dhe maksimalet nga -3 der ne 2 grade C. Bregdeti dhe zonat e uleta nga -2 ne 3 grade dhe maksimalet nga 7 deri ne 12 grade C.

ma.me

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU