Kapen me kanabis, pranga grekut dhe një shqiptari në Kapshticë

Dy persona janë vënë në pranga ditën e sotme në doganën e Kapshticës pasi janë kapur me një sasi kanabisi në automjetin me të cilin po lëviznin në drejtim të Greqisë.

Policia bën të ditur se në dalje të Republikës së Shqipërisë, në vijën e dytë gjatë kontrollit fizik të dy shtetasve Stylianos Chiropoulos, 26 vjeç, banues në Katerinë-Greqi dhe Astrit Elezi, 27 vjeç, banues në Bulqizë, (rezident në Katerinë-Greqi), të cilët udhëtonin me mjetin tip “Volkswagen” me targë AA208UF, rezultoi se:

Gjatë kontrollit trupor të ushtruar shtetasit grek, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një pako me peshë 1 Kg e 100 gr me bimë të dyshuar si narkotike Cannabis Sativa.

a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU