Kapën 270 kg kokainë, Salvini u thur lavde autoriteteve policore

Policia italiane ka zbuluar sot një sasi të madhe droge në portin e Genovas. Gjatë operacionit të kryer në bashkëpunim mes katër shtetesh u gjetën dhe u sekuestruan 270 kg heroinë.

Pas aksionit ka reaguar edhe kryeministri Matteo Salvini, i cili përmes një posti në “Twitter” ka falënderuar policinë në emër të të gjithë italianëve. “Në orët e fundit, janë kryer 62 arrestime për drogë dhe armatime, nga forcat e  Romës, Milanos, Cagliari  e Salerno. Falënderime për policinë e shtetit në emër të gjithë italianëve” shkruan Salvini. /ma.me

Mateo

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU