Kapen 20 refugjatë të paligjshëm në Korçë, mes tyre gra dhe fëmijë

Janë kapur 20 emigrantë të paligjshëm në zonën e Korçës. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme në fshatin Trestenik në Korçë. Sipas burimeve zyrtare refugjatët janë me shtëtësi siriane, irakiane dhe palestineze. Mes tyre ka edhe gra dhe fëmijë. Të njëjtat burime informojnë se emigrantëve u janë marrë deklaratat në drejtorinë e kufirit dhe emigracionit dhe më pas janë nisur drejt qendrës së azilkërkuesve në Tiranë.

ma.me

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU