KAMEZ/ Xhelal Mziu kallëzohet penalisht: Nuk zbatoi vendimet për ndërtimet pa leje

SHTYHET SEANCA PER MZIUN - Kryetari i Bashkise se Kamzes Xhelal Mziu dhe avokati i tij Genc Gjokutaj, gjate nje seance gjyqesore ne Gjykaten e Tiranes, e cila eshte shtyre serish pasi mungonte njeri prej te pandehurve, Bujar Loshi.

Moszbatmi i vendimeve për shembjen e objekteve pa leje i kushtoi kallëzim penal kreut të bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziut. Mësohet se kallëzimi penal është bërë nga IKMT në adresë të kryebashkiakut Mziu. Sipas padisë, 89 objekte të ndërtuara pa leje kishin vendimin për prishje. “Janë gjetur shkelje që lidhen me mosveprimin e Mziut”- thuhet në padi, sipas “News24”

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU