Ja si bëhet pica në kushte shtëpie

Përbërësit:

Bukë
Qumësht
Sos domatesh
Sallam
Kaçkavall
Kërpudha (nëse dëshironi)
Rigon

Përgatitja

Marrim bukën dhe e presim në feta të holla të cilat i rendisim në tavë për pjekje. Mbi çdo fetë buke hedhim nga një lugë qumësht, i lyejmë me sos domatesh dhe mbi çdo fetë buke vendosim sallam, kaçkavall, kërpudha dhe mbi to rigon. Në një enë të thellë thyejmë një vezë e rrahim me pirun dhe me furçë kuzhine lyejmë çdo copë buke me vezën e rrahur. Këto i vendosim në furrë dhe pjekim në temperaturë prej 200 gradë, derisa vezët të skuqen.

– See more at: http://lajmi.net/pice-shtepie-nga-buka-ja-si-ta-pergadisni/#sthash.fR1FAFPp.dpuf

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU