Itali, dy vëllezërit shqiptarë vidhnin sende me vlerë, në pranga pas “goditjes” së fundit më 31 dhjetor

Dy vëllezër shqiptarë, janë arrestuar në qytetin italian të redazzo-s pasi kishin kryer një seri vjedhjesh në këtë qytezë. Goditja e tyre e fundit ishte ajo e mbrëmjes së ndërrimit të viteve. Gjatë kontrolleve të policisë nëpër qytet, autoritetet gjetën të fshehur furgonin që përdorej për rastet e vjedhjeve.

208410 208411

Nga hetimet, u zbuluan edhe dy vëllezërit shqiptarë, Besnik Gjoka i lindur në vitin 1989 dhe Dorjan Gjoka i lindur në vitin 1995. Në furgonin e tyre u gjetën dhe u sekuestruan disa bizhuteri argjendi dhe ari, të cilat ishin të vjedhura.

208409

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU