ISIS ekzekuton 5 spiunë britanik dhe kërcënon kryeministrin Cameroon

Shteti Islamik i ëhstë rikthyer ekzekutimeve demonstrative të pengjeve perëndimorë duke kërcënuar edhe drejtuesit e koalicionit ISIS.

Një person i maskuar, i dyshuar si shtetas britanik, ka kërcënuar Britaninë e Madhe me sulme të eja terroriste në një video ku janë ekzekutuar 5 persona, të cilët raportohet të jenë spiunë të Britanisë.

Personat e ekzekutuar janë veshur me kostunme portokalli, ato që përdoren zakonisht nga ISIS për të burgosurit që vriten.

Pasi janë qëlluar me plumb pas koke 5 të burgosurit, njëri prej terroristëve ka kërcënuar kryeminsitrin britanik Deivi Cameroon.

“Ky është një mesazh për David Cameron, rob i Shtëpisë së Bardhë, mushkën e Judenjve.”, ka thënë xhihadisti.

“Fëmijët tuaj do të paguajnë për veprat tuaj”.

2FC4B5FB00000578-3382779-image-a-12_1451833005769 2FC4B60B00000578-3382779-The_terror_group_s_captives_dressed_in_orange_jumpsuits_were_fil-m-14_1451833089232 2FC4B60700000578-3382779-ISIS_has_threatened_David_Cameron_in_a_gruesome_new_execution_vi-m-11_1451832947268

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU