Ironia e ish-Kryeministrit suedez me SHBA-të: Edhe Rusia do të dilte më mirë…

Ish-kryeministri suedez, Carl Bildt, ka ironizuar mbrëmjen e sotme votimin në OKB.

Duke komentuar listën e vendeve që votuan si SHBA-të, Bildt shprehet se: Edhe Rusia e bën më mirë…

Duke lënë të nënkuptohet se në propozimet e veta, Moska merr mbështetje më serioze.

“Në votimin e sotëm për Jeruzalemin në OKB, SHBA u mbështet nga Guatemala, Ishujt Marshall, Macronesia, Nauru, Palau dhe Togo. Edhe Rusia do të dilte më mirë…” – shprehet Calr Bildt. /JavaNews/b.d

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU