Injorim ndaj Trump? Putin mbërrin 30 minuta me vonesë në samitin e Helsinkit

Presidenti rus, Vladimir Putin më në fund ka mbërritur në pallatin presidencial në Helsinki, Finlandë.

Por sipas mediave të huaja ai ka shkelur protokollin duke mbërritur 30 minuta me vonesë.

Nuk dihet nëse vonesa e Putin ishte e qëllimshme, por nga ana tjetër Presidenti Trump po pret në hotelin e tij dhe pritet të mbërrijë rreth 10 minuta pas Putinit në samit

Javanews/a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU