Horoskopi 21 dhjetor 2016

Dashi

Sigurisht që dhe ju keni bërë kompromiset tuaja në të shkuarën. Për këtë arsye jeni duke u treguar shumë të vëmendshëm tani përsa i përket lidhjes suaj të dashurisë. Beqarët do realizojnë takime pa fund sot, por nuk do mund të bëjnë dot ndryshime të statusit. Financat do jenë të mira, do keni mbështetjen e Plutonit.

Demi

Mund ta lini partnerin/en të japi përshtypjet për atë që po bëni, por pa anashkaluar faktin që në fund të ditës jeni ju që do të vendosni. Beqarët nëse duan të gjejnë personin e ëndrrave, duhet të shfrytëzojnë të gjitha mundësitë e takimeve. Në planin financiar tregohuni të matur me shpenzimet.

Binjakët

Koha që keni në dispozicion nuk ju mjafton për ti dhënë zgjidhje problemeve që ju lindin në marrëdhënien tuaj në çift. Do të kërkoni ndihmë tek miqtë. Beqarët do jenë gati edhe për aventura kalimtare mjafton që të mos mbeten më të vetmuar. Në planin financiar gjendja do vijë duke u përmirësuar ndjeshëm.

Gaforrja

Keni qenë pak neglizhentë ditët e fundit dhe keni lejuar që partneri/ja të keqkuptojë sjelljen tuaj. Do të jetë vonë për të rikuperuar sot. Beqarët mund të tregohen mjaft impulsivë në takimet që do realizojnë dhe mund të marrin vendime të gabuara. Financat do arrini t’i mbani në nivele të qëndrueshme.

Luani

Një vendim që duhet ta merrnit bashkë me partnerin/en do t’ju fusë në debate të mëdha. Ju tashmë keni vendosur pa pyetur gjysmën tuaj. Beqarët do kenë një ditë të mbushur me fat sot, dhe mund të hedhin hapa të rëndësishëm për të ardhmen e tyre. Financat nuk do jenë të këqija, gjithsesi kujdes me shpenzimet.

Virgjëresha

Personat që po ju vëzhgojnë nga ana profesionale kanë disa rezerva përsa i përket përshtatjes tuaj me ambientin e punës. Beqarët do preferojnë ta kalojnë kohën e lirë me miqtë dhe do ja lënë gjithçka kohës përsa i përket dashurisë. Financat do jenë të mira, mundësi edhe për të shpenzuar.

Peshorja

Duhet të keni pak më tepër bonsens sot për të kuptuar situata të caktuara që dashje pa dashje do t’ju bëjnë të mërziteni vetë dhe partnerin/en. Beqarët edhe pse do jenë të papërgatitur mund të përjetojnë dashuri me shikim te parë. Në planin financiar duhet të tregoni maturi me buxhetin për të shmangur problemet.

Akrepi

Jeta juaj private ka nevojë për disa pika fikse reference. Në këto momente nuk keni pse tregoheni konfuzë me atë që ju përket më shumë. Beqarët do kenë takime interesante sot dhe mund të mendojnë edhe për të hedhur më shumë hapa për të ardhmen. Financat do jenë të mira, do keni fat me shumicë nga ana e Jupiterit.

Shigjetari

Nëse evitoni të dëgjoni biseda që nuk kanë të bëjnë me marrëdhënien tuaj në çift, do ti hiqni vetes një barre të mërzitshme që nuk keni pse ta kaloni. Beqarët nuk duhet të marrin vendime të nxituara vetëm për të thyer vetminë sepse mund të pendohen shumë. Financat do pësojnë probleme serioze.

Bricjapi

Nëse flisni pak dhe dëgjoni më shumë ato që ju thotë partneri/ja do të arrini të dalloni ato çështje dhe situata që janë vërtet të rëndësishme për ju. Beqarët do ndihen mirë gjithë kohës kështu që nuk do e kërkojnë me ngulm krijimin e një lidhjeje. Financat do mbeten goxha të mira pasi nuk do e teproni me shpenzimet.

Ujori

Duhet të filloni të mendoni në mënyrë pozitive për çdo gjë që ndodh rrotull jush që jeni në një lidhje dashurie. Vetëm kështu do të arrini ti shikoni më qartë gjërat. Beqarët do realizojnë takime të bukura dhe disa prej tyre mund të përjetojnë edhe ndjenjën e bukur të dashurisë. Në planin financiar pritet të përballeni me probleme serioze.

Peshqit

Po fokusoheni në gjëra komplet të parëndësishme kur ndërkohë janë të tjera prioritetet për ju të dashuruarit për ditën e sotme. Beqarët do tregohen mjaft joshës dhe flirtues sot dhe do arrijnë të tërheqin pas vetes shumë persona. Financat do vinë duke u përmirësuar ndjeshëm, falë menaxhimit tuaj të mirë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU